Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Reguły na czas chaosu” – spotkanie z Tomaszem Stawiszyńskim

15 grudnia 2022 @ 18:00 - 20:00

Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Stawiszyńskim, autorem książki „Reguły na czas chaosu”. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Krawerenda-Wajda
Jak odnaleźć równowagę w czasach, gdy stabilność stała się towarem deficytowym? Gdzie szukać sensu, gdy zewsząd zalewają nas złe wiadomości? Jak myśleć racjonalnie w rozemocjonowanym świecie? Komu i czemu ufać, gdy w najlepsze trwa ogólnoświatowa wojna informacyjna, nadciąga kryzys ekonomiczny, a nasza planeta płonie?
Tomasz Stawiszyński, filozof i eseista, autor m.in. bestsellerowej Ucieczki od bezradności, w swojej nowej książce przypomina, że warunkiem sensownego, pożytecznego działania, jest rozumienie. Czerpiąc z literatury filozoficznej i tekstów kultury pokazuje, jak poddawać refleksji odruchy serca, nie dać się uwieść manipulacjom oraz kultywować konflikt w sobie, zamiast przenosić go na zewnątrz.
Ponieważ najlepsze, co możemy teraz zrobić dla świata i siebie samych, to wziąć głęboki oddech i spojrzeć na rzeczywistość świeżym okiem – z dystansem, ale też dużą dozą wrażliwości.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem
państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Nazwa zadania: „O książkach szerzej”.

Szczegóły

Data:
15 grudnia 2022
Czas:
18:00 - 20:00
Strona internetowa:
https://fb.me/e/26cKFGsny

Organizator

Główna księgarnia naukowa
Strona internetowa:
https://fb.me/e/13zWmFH96

Miejsce

Główna Księgarnia Naukowa
Podwale 6
Kraków, małopolskie 31-118 Poland
+ Google Map