Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Rafałem Księżykiem, autorem książki „Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989-1993”

4 listopada 2020 @ 17:00 - 19:00

„Chaos się nadyma, by wypluć sens” – śpiewał Lech Janerka w 1985 roku, a zaledwie kilka lat później przyszła transformacja, która skonfrontowała z chaosem całe społeczeństwo. Nadejściu wolności towarzyszył niepokój. Niepewność jutra na jednych działała wyzwalająco, innych paraliżowała. W muzyce niezwykły czas przełomu wywołał eksplozję i jak w soczewce skupił najciekawszych undergroundowych artystów i najdziwniejsze alternatywne zjawiska.
Apteka, Armia, Brygada Kryzys, Houk, Izrael, Kazik, Kinsky, Kormorany, Max i Kelner, T.Love. Schyłek festiwalu w Jarocinie i pierwsze rave’y. Wiejskie komuny i miliardowe kontrakty. Queerowi wokaliści, oświeceni punkowcy, początki hip-hopu. Pionierskie teledyski, nowatorskie audycje radiowe, legendarne kluby i przełomowe koncerty.
Rafał Księżyk przeprowadza nas przez pierwsze lata transformacji, koncentrując się na undergroundzie, który umiał cieszyć się wolnością i z natury był z chaosem za pan brat. Bo to właśnie na polskiej scenie muzycznej spontanicznie realizowała się idea społeczeństwa obywatelskiego, ale też bez żadnych hamulców eksplorowano możliwości, które nadeszły wraz z nową epoką.
Spotkanie z Rafałem Księżykiem poprowadzi Jan Bińczycki.

Wydarzenie odbywa się ONLINE!

Szczegóły

Data:
4 listopada 2020
Czas:
17:00 - 19:00
Strona internetowa:
https://fb.me/e/2ZYdnc1v1

Miejsce

Główna Księgarnia Naukowa
Podwale 6
Kraków, małopolskie 31-118 Poland
+ Google Map