Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Tajemnicza Polska”. Spotkanie z Jakubem Kuzą

28 listopada 2022 @ 17:00 - 19:00

Zapraszamy na spotkanie z Jakubem Kuzą – autorem książki „Tajemnicza Polska. Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia.” (Wydawnictwo Znak). Rozmowę poprowadzi Martyna Słowik.
Czy wiesz, że jedyne w Europie nazistowskie mauzoleum znajduje się w Polsce, a w sercu podlaskiej puszczy miała powstać stolica świata? O tych miejscach nie przeczytasz w żadnym przewodniku ani książce historycznej! Jeżeli wydaje Ci się, że w Polsce widziałeś już wszystko, zdecydowanie będziesz musiał zmienić zdanie.
Kto zrabował odkryty na Śląsku skarb – kosztowności czeskiego króla? Jak rower może pomóc w odnalezieniu poszukiwanej od wieków pomorskiej Atlantydy? Co toruńskie więzienie ma wspólnego z Wielkim Bratem? Czy legendarne bogactwa templariuszy spoczęły w zapomnianej lubuskiej wiosce?
Jakub Kuza, autor popularnego fanpage’a Krótka Historia Jednego Zdjęcia, przemierzył Polskę tropem największych zagadek naszego kraju. Rozmawiał z naukowcami, poszukiwaczami przygód i wyznawcami pogańskich kultów, a wszystko po to, by każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy poszukiwacz skarbów albo śledczy na tropie zaginionych dzieł sztuki!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem
państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Nazwa zadania: „O książkach szerzej”.

Szczegóły

Data:
28 listopada 2022
Czas:
17:00 - 19:00
Strona internetowa:
https://fb.me/e/2n9R9EiAp

Miejsce

Główna Księgarnia Naukowa
Podwale 6
Kraków, małopolskie 31-118 Poland
+ Google Map