Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Magdą Stachulą

13 października 2023 @ 18:00 - 20:00

Magda Stachula, autorka bestsellerowych kryminałów w rozmowie z Zuzanną Salą.
„Pisarka”, jej najnowsza książka to emocjonujący thriller, w którym role autorki i bohaterki zostają odwrócone. Główna bohaterka, Laura Ruta to bestsellerowa autorka thrillerów. Właśnie świętuje premierę najnowszej powieści, która zbiera entuzjastyczne recenzje. Dzień po spotkaniu z czytelnikami pisarka dostaje tajemniczą przesyłkę, której zawartość przypomina jej groźbę sprzed lat. Kto jest nadawcą? Jak zdobył adres Laury? I wreszcie skąd wie, kiedy skończy się jej życie. Czy właśnie oznajmił, że planuje ją zabić?
Kilka dni później Laura Ruta znika bez śladu. Ruszają poszukiwania, policja przesłuchuje świadków i podejrzanych, a media spekulują, czy to zaplanowany, marketingowy performance czy jednak ktoś uprowadził pisarkę.
Magda Stachula – Prekursorka gatunku domestic noir w Polsce, jej debiutancka Idealna zdobyła status bestsellera, a magazyn „Pocisk” uznał ją za jeden z pięciu najciekawszych debiutów kryminalnych 2016 roku. Idealna została wydana w Czechach (Mazací tramvaj) i we Włoszech (La donna perfetta), w 2023 roku ukaże się w Ukrainie. Jej druga książka pt. Trzecia, znalazła się wśród książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru. Bestsellerowe thrillery Stachuli charakteryzują się intrygującymi bohaterami i misterną fabułą. Autorka wraz z mężem i dwoma synami mieszka w Krakowie i pełnoetatowo pracuje nad kolejnymi thrillerami.
Zuzanna Sala (ur. 1994) – doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach programu literaturoznawstwo. Wiceredaktorka naczelna kwartalnika literackiego „KONTENT”, kieruje wydawnictwem poetyckim o tej samej nazwie. Publikowała teksty krytyczne m.in. w „Czasie Kultury”, „Odrze”, „Stonerze Polskim”, „Nowej Dekadzie Krakowskiej” czy „Wakacie”. Pochodzi z Bierutowa.

Szczegóły

Data:
13 października 2023
Czas:
18:00 - 20:00
Strona internetowa:
https://fb.me/e/4GhWGS7R2